Účastníci

Animánie

ožívání prostoru, věcí a lidí, tentokráte s výsuvné plošiny. Animační hapenning nabízející jiný úhel pohledu na svět tady a teď, kdy i nemožné může být možné. Staňte se součástí pohyblivého obrazu nebo přijďte vytvořit svůj vlastní obraz.AIESEC

AIESEC je studentská mezinárodní nezisková organizace. Plzeňská pobočka byla založena v roce 2005 a je jedna z devíti lokálních poboček v České Republice. Hlavní vizí organizace je porozumět kulturním odlišnostem a dát prostor k rozvoji mladým lidem. Činíme tak zprostředkováním pracovních stáží ve 107 zemích světa a zapojením do mezinárodních, národních a lokálních projektů. Studenty vysíláme do světa i přijímáme. Do našich projektů se mohou zapojit všechny střední i vysoké školy v okolí Plzně. AIESEC umožní ročně 10 000 studentům získat pracovních zkušenost v zahraničí.

Plzeňská obchodní akademie

prezentace školy formou zábavných workshopů pro veřejnost
hra na kytaru a zpěv
 
 
Matěj Forejt - projekce animovaných filmů

V rámci projekce zhlédnete tři krátké animované filmy režiséra Matěje Forejta, které vznikly v posledních několika letech v produkci plzeňské Animánie. Filmy Svatební košile, Šedé město a Poslední z rodu, které byly vybrány pro tuto projekci, se navzájem liší zvoleným tématem i způsobem zpracování, a tak dávají divákovi možnost se spolu s autorem podívat na svět z různých úhlů pohledu.
 
 
Shari Freedom TATTOO

Předváděčka vlastních návrhů s možností nechat si udělat airbrush tattoo (vydrží týden až 14 dní).
 
 
Škoda Plzně

Vystavme si svou Plzeň (den Meliny Mercouri 18.6.2011)

Znáte svoje město? Víte, jak se za poslední desítky let proměňovalo? Umíte si hrát? Toužíte zkusit, jak by vypadala Plzeň s mrakodrapy, Plzeň se středověkými uličkami, Plzeň bez dálnic – Plzeň podle Vás? Přijďte se podívat, jaké je to plánovat město, a podílejte se tak na jeho budoucnosti. Ukážeme Vám Plzeň minulou i Plzeň budoucí. Osvětlíme Vám, co to je územní plán, jak se v něm čte a jak je možno ho ovlivnit. Vezměte s sebou i svoje děti, stavění města je jako hra s kostkami!

ŠKODA PLZNĚ
Platforma pro informace, nápady a diskuzi za lepší budoucnost Plzně
www.skodaplzne.cz
 
 
Umění je OBRANA

Hnutí Umění je OBRANA je založeno pro občany Plzně s cílem šířit kulturní zvěst.

Umění je OBRANA je hnutí, které si přeje změnit povědomí obyvatel Plzně o jejich městu, jeho historii a jeho umělecké hodnotě. UJO (zkratka) chce s pomocí občanů působit na veřejné struktury a politiky, aby podporovaly kulturní vzhled Plzně - od společenské stránky, kterou představují lidské stavby, k přírodní stránce, kterou představují aleje stromů, parky a další podobné objekty.

Umění je OBRANA představuje hnutí, které má za cíl zkulturnit veřejný prostor města Plzně, aby co nejlépe podporoval své obyvatele v kulturních aktivitách, činostech a dalších akcích. Cílem hnutí je inspirovat lidi, aby se začali zajímat o své město a o jeho kulturní bohatství.
 
 
Modes Robes Design Market

• Modes Robes (první plzeňský fashion design shop), autorská móda,
   šperky, zápisníky, diáře, modní doplnky, pásky, čelenky, hračky,
   hulisety, komiksy, tašky, kabelky www.modesrobes.webnode.cz
• schmucig (šperky, doplňky, tašky) www.schmucig.cz
• tamarchi (šperky, doplnky, tašky) www.tamarchi.cz
• el pachoss- kadeřnictví jinak www.elpachoss.cz
• franstudio- fimo šperk www.fler.cz/zbozi?uid=26538
• mellory- šperk, tašky, kabelky (www.fler.cz/mellory)
• giraf- šperk (www.fler.cz/giraf)
• tetovaní henou
• tak i tak - brože (www.takitak.cz)
i have dream, oblečení,strear wear HODINI
• wanaeMo šperk www.fler.cz/waneamo
• bára motlová, šperk, obrázky, plackovací dílna www.fler.cz/bara-motlova
• etno shop šperky
• AURIS Audio- vše o ochraně sluchu na hudebních akcích
• tik tak jinak- steam punkové šperky, www.fler.cz/chochojana
 
 
Žonglobalizace

14:00 Žonglérský workshop - Bude probíhat průběžně do večera
 
Bubenický workshop - Bude probíhat průběžně do večera
 
Taneční workshop(africký tanec, step, charleston, cikánské tance) - Bude probíhat průběžně do večera
 
Fotografický workshop - Bude probíhat průběžně do večera
 
Jak se co dělá(výroba různých žonglovátek) - Bude probíhat průběžně do večera
 
15:15 Tekknikal hard cirkus - Poi performance
15:45 Equet - Cikánské tance
16:15 K a K step - Step
17:00 Equet - Charleston
17:30 Yoyo gang - Yoyo
17:45 Dideua - Afrobrazilské tance s živými bubny
19:00 TiDiTaDe - Africké bubny a tanec
20:00 Bratři v tricku Duo zkušených žonglérů
20:45 Takita taka - Etno experimentální perkusní sbor
21:15 Takita taka + Estela de Fuego - Africké bubny a ohnivá show
+ Bubenické a ohnivé překvapení nakonec
 
 
TADY A TEĎ o.p.s.

Nezisková organizace SPOLEČNOST TADY A TEĎ o.p.s. se dlouhodobě zabývá podporou lidí žijících v prostředí sociálního vyloučení, kteří mají omezený přístup k různým společenským zdrojům, zejména pak v oblasti vzdělání.

SPOLEČNOST TADY A TEĎ o.p.s vytvořila v roce 2007 PC hru Ghettout (www.ghettout.cz), která byla oceněna i Evropskou cenou prevence kriminality ECPA 2009. Hra Ghettout simuluje situaci podobnou té, která panuje v sociálně vyloučených lokalitách. Hráč si tedy může „vyzkoušet“, jak těžké může být dostat se ze sociálního vyloučení.

V roce 2010 se podílela na tvorbě edukativního portálu Šikmá plocha (www.sikmaplocha.cz). Těmito aktivitami se organizace snaží podpořit výuku sociálních a komunikačních dovedností na školách a jednoduchou a atraktivní formou zprostředkovat důležité vědomosti, které lze uplatnit v běžném životě každého z nás.

Pracovníci organizace zájemce provedou hrou Ghettout i portálem Šikmá plocha a seznámí je i s dalšími aktivitami a výsledky organizace.
 
 
Visual Manual Special

prezentace studentů vysokých uměleckých škol - speciálně studenti z UUD Plzeň

Prezentující

Absolventi:
Studio Petrohrad - Grafický design, Fotografie, Webdesign
Vojtěch Velický - Ilustrace

Studenti:
Rufina Bazlova - Ilustrace a grafika
Černý Beran -Grafický design
Lenka Marková - Fashion design
Barbora Klimszová - Grafický design
Adéla Knajzl - Ilustrace a grafika
Ruda Matějček a Lukáš Malák - Multimédia
Eliška Lhotská a Ondřej Vicena - Kov a šperk a Multimédia
Petr Bláha - Grafický design
Barbora Mráčková - Multimédia
Kristýna Plesková - Keramický design
Iva Solilová - Fashion design
Petra Vošická - Multimédia

               
 
 
art rapist

Na našem stanovišti se budou vyskytovat 3-4části : jednou z části je i naše síť "ambages" která bude znázorňovat jednotlivé lidské osobnosti jejich životy , každý se do této sítě může zapojit a výsledek bude menší undergroundový symbol spojení generací. Dále u nás můžete očekávat výstavu fotek, obrazů našich "art rapist", na určité téma¬. Ještě se můžete těšit na to, že díky jedné z nášich "art rapist" budete moci přímo na akci, díky skvělému tričko-projektu přispět, na psí útulek. V průběhu akce budou vznikat sochy a obrazy, do kterých se také můžete zapojit. Prostě toho bude spoustu k vidění a tvoření.
 
 
Dokument Parties report

Absolventi semináře „Předsudky jsou OUT!“ představují dokumentární film Parties report. Autoři dokumentu (Jaromír Čížek, Petr Šmíd a Kryštof Jindra) se domnívají, že jedna party může o člověku prozradit v lecčems více než hodiny rozhovorů. Proto požádali tři dívky jiné národnosti, aby uspořádaly oslavu, která byla zaznamenána videokamerou. Ukrajinka, Syřanka a Vietnamka postupně uspořádaly párty, jaké obvykle dělávají. Na pozadí divokých večírků se poodhalují očekávané rozdíly i překvapivé podobnosti.
 
 
Tandem Plzeň

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem zprostředkovává a podporuje spolupráci mládeže z Česka a Německa, pomáhá a radí zájemcům o sousední zemi z řad mladých lidí, vedoucích mládeže a pedagogů.

Tandem prohlubuje dobré sousedské vztahy a komunikaci mezi oběma zeměmi. Aktivity Tandemu podporují mobilitu a setkávání mladých lidí z Česka a Německa.

Koordinační centra česko-německých výměn mládeže sídlí v Plzni a v Regensburgu. Tandem Plzeň je zřizován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je administrativně přičleněn k Západočeské univerzitě v Plzni. Tandem Regensburg je institucí Spolkového ministerstva pro rodinu, seniory, ženy a mládež SRN a spolkových zemí Bavorsko a Sasko, je součástí Bavorského kruhu mládeže. Tandem má v obou zemích celorepublikovou působnost.

Oblasti působení Tandemu
- Semináře a vzdělávání
- Informace a poradenství
- Zprostředkování partnerství
- Financování